Ustrzyki Dolne

Narciarstwo w Ustrzyki Dolne noclegi
Jest to siedziba powiatu bieszczadzkiego i popularny ośrodek sportów zimowych otoczony zalesionymi wzgórzami. Ustrzyki pochwalić się mogą 5 narciarskimi trasami zjazdowymi o zróżnicowanym stopniu trudności. Z pobliskiej Ustianowej wytyczono 2 trasy narciarskie – wyczynową (5 km) i rekreacyjną (20 km).

Atrakcje w tanie noclegi Ustrzyki Dolne
Także latem jest tutaj sporo atrakcji. Ustrzyki otacza sieć pięknych szlaków pieszych (czerwony, niebieski, zielony i żółty) o łącznej długości 25 km oraz liczne trasy rowerowe kolarstwa górskiego.

W Ustrzykach dostępna jest nowoczesna pływalnia (solarium i sauna), odkryte kąpielisko, korty tenisowe, boiska do piłki ręcznej i koszykowej czy stadion sportowy. Ponadto dobrze rozwinięta jest tu infrastruktura noclegowo – gastronomiczna. Ustrzyki Dolne noclegi domki

Ustrzyki dodatkowo to świetna baza wypadowa zarówno nad Jezioro Solińskie, jak i w Bieszczady – przepiękne, dziewicze góry. Ustrzyki Dolne agroturystyka

Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych założono w II połowie XX wieku. W 1968 roku powstał „Społeczny Komitet Organizacyjny Muzeum Fauny Bieszczadzkiej”, który zaczął gromadzić interesujące zbiory przyrodnicze. W pozyskiwaniu eksponatów pomagali bieszczadzcy myśliwi, którzy podarowali nowopowstającemu muzeum zastrzelonego w Bieszczadach w 1966 roku niedźwiedzia brunatnego.

Projekt powstania Muzeum Fauny Bieszczadzkiej umocniła uchwała Prezydium Miejskiej Rady Narodowej. Ze względu na brak środków finansowych prace postępowały powoli. Dodatkowe trudności w utworzeniu muzeum sprawiały złe warunki lokalne. Ustrzyki Dolne pokoje do wynajęcia
Pozyskane zbiory gromadzono w świetlicy Zarządu Budownictwa Leśnego. Później zebrane okazy przeniesiono do starego zabytkowego budynku o numerze 9 przy Bibliotece Publicznej, stojącego na ustrzyckim Rynku. Następnie muzealną ekspozycję wraz z biblioteką ulokowano w wyremontowanym budynku przedwojennej synagogi. Eksponaty znajdowały się w piwnicach dawnej świątyni żydowskiej i zajmowały niewielką przestrzeń. Dopiero w 1971 roku zatwierdzono Statut i zaakceptowano oficjalną nazwę ośrodka, która brzmiała Bieszczadzkie Muzeum Przyrodnicze. Dzięki temu nowe muzeum mogło pozyskiwać publiczne pieniądze z państwowego budżetu. W 1974 roku rozpoczęto budowę nowego właściwego już obiektu muzealnego. Prace zakończono w 1986 roku. Muzeum zyskało swój własny budynek, do którego przeniesiono cenne eksponaty. W tym czasie rozpoczęła się współpraca Bieszczadzkiego Muzeum z Polską Akademią Nauk w Krakowie. W wyniku tej kooperacji naukowej opracowano scenariusze i przygotowano nowe muzealne wystawy.
Nosorożec
Dzięki nowoczesnemu urządzeniu i dużej powierzchni ekspozycyjnej Bieszczadzkie Muzeum Przyrodnicze zyskało pod koniec XX wieku miano najciekawszego regionalnego muzeum przyrodniczego w Polsce, gdzie można było obejrzeć eksponaty, które obrazowały bogactwo flory i fauny Bieszczadów, w tym reliktowe okazy roślin rosnących w tej części Karpat oraz zwierząt wraz ze wspomnianym niedźwiedziem brunatnym i unikalnymi małymi owadami na czele. Całości dopełniały fotogramy ukazujące urozmaicony świat roślin i zwierząt.
W 1991 roku muzeum przekazano do Bieszczadzkiego Parku Narodowego i utworzono przy nim Ośrodek Naukowo-Dydaktyczny Bieszczadzkiego Parku Narodowego, który prowadzi działalność muzealną, dydaktyczną i naukową.